Lékaři

MVDr. Michal Dašek

Veterinární lékař - majitel praxe

Michal v roce 2004 úspěšně absolvoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Je členem kardiologické sekce České asociace malých zvířat a členem České asociace felinní medicíny. Zabývá se kardiologií, oftalmologií, interní medicínou, ortopedií a chirurgií.

V letech 2005 - 2010 pracoval jako veterinární lékař na Veterinární klinice pro malá zvířata   MVDr. Petra Vodičky v Mariánských Lázních. Začal se specializovat na kardiologii, chirurgii a interní medicínu. V roce 2008 absolvoval individuální vzdělávací program Echokardiografie pod vedením prof. Dr. Fenrence Manczura na Veterinární univerzitě v Budapešti.
V letech 2010 - 2011 pracoval jako chirurg a internista na veterinární klinice pro malá zvířata Happy Valley Clinic v Limassolu na Kypru.
V roce 2011 založil v Praze Veterinární kliniku Fénix, kde působí dodnes.
Ve volném čase se věnuje kynologii a cestování.

MVDr. Richard Macek

Veterinární lékař

Richard v roce 2005 úspěšně absolvoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně.

Po škole se věnoval medicíně malých zvířat. Mimo to se specializuje na anesteziologii zvířat a interní medicínu koček.

V roce 2011 se podílel na založení naší Veterinární kliniky Fénix.

Jeho hlavním osobním i pracovním zájmem je cestování.

Ve volném čase rád běhá a lyžuje.


MVDr. Martina Perlíková

Veterinární lékařka

Martina v roce 2005 úspěšně absolvovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně a stala se členkou komory veterinárních lékařů. Krátce po škole se věnovala zhruba půl roku praxi u velkých zvířat. Pracovní zkušenosti v medicíně malých zvířat si osvojila během pár let na pražské veterinární klinice s non stop provozem a poté nastoupila jako cenná kolegyně do našeho týmu.

Pravidelně se účastní odborných seminářů a workshopů. Má dlouholetou praxi v interní medicíně a chirurgii měkkých tkání.

Ve volném čase se věnuje rodině a jezdectví.


MVDr. Adéla Schauflerová

Veterinární lékařka

Adéla se narodila v roce 1986 v Praze a studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně ukončila s titulem veterinární lékař v roce 2011.
Zabývá se interní medicínou, cytologií a chirurgií měkkých tkání psů a koček. Mimo to se specializuje na choroby a chirurgii drobných savců a plazů.
Publikovala odborné články na téma "Zadržení preovulačních folukulů u samice leguána zaleného" v časopise Veterinární lékař a "Obstipace u agamy vousaté a její chirurgické řešení" v časopise Veterinární Klinika.
Průběžně se účastní řady odborných seminářů a webinářů se zaměřením na medicínu psů a koček, plazů a klinickou patologii - cytologii. V červnu 2015 absolvovala měsíční stáž na Klinice Veterinární univerzity Justus-Liebich v Giessenu. V roce 2016 - 2017 pracovala jako veterinární lékař na klinice malých zvířat v německém Feuchtwangenu.
Jejím hlavním zájmem je vlastní miniohař Cooper, sport a dobré víno. Je empatická, vytrvalá a je schopná všeho. Pomáhat zvířatům je nejen její profese, ale smysl života.


Sestřičky

Bc. Michaela Knollová

Vrchní veterinární sestra

Míša se narodila v roce 1990 v Praze, ale vyrostla v Děčíně. V roce 2013 dokončila bakalářské studium na fakultě Tropického a subtropického zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze s bakalářskou prací "Prevalence parazitárních onemocnění kopytníků".
V tomtéž roce nastoupila na veterinární kliniku Fénix a od té doby je nedílnou součástí týmu.

V rámci zlepšování vědomostí v praxi malých zvířat a v provozu kliniky se zúčastnila odborných seminářů na téma anesteziologie a urgentní medicína, problematika močového ústrojí psa a kočky, gastroenterologie a fyzioterapie a rehabilitace v praxi malých zvířat a mnoha dalších.

Míša je velmi svědomitá, spolehlivá, starostlivá a trpělivá. Zajišťuje hladký provoz kliniky a svými kouzelnými schopnostmi zde brání vzniku totální anarchie.

Ve volném čase se pak věnuje svým dvěma pejskům Nikitě a Ronovi, parkurovému skákání na koni, rodině a přátelům.


Bc. Lucie Sequensová

Veterinární sestra

Lucka se po gymnáziu rozhodla studovat na České zemědělské univerzitě v Praze a v roce 2016 zde úspěšně dokončila bakalářské studium na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Navázala půlročním studiem ve Vídni na UniversitätfürBodenkulturWien, kde si rozšířila obzory jak po odborné, tak i po lidské stránce. Od malička byla zvířata její velikou láskou, a proto odstartovala svůj profesní život u nás na klinice jako veterinární sestra.

Ve svém volném čase se věnuje všemožným sportovním aktivitám, ráda podniká výlety a poznává nová místa. Je optimisticky smýšlející, empatická a přátelská a Vám a Vaším mazlíčkům vždy nápomocná.


       Jsme tu pro Vás a Vaše mazlíčky