Lékaři

MVDr. Michal Dašek

Veterinární lékař - majitel praxe

Michal v roce 2004 úspěšně absolvoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Je členem kardiologické sekce České asociace malých zvířat a členem České asociace felinní medicíny. Zabývá se kardiologií, oftalmologií, interní medicínou, ortopedií a chirurgií.

V letech 2005 - 2010 pracoval jako veterinární lékař na Veterinární klinice pro malá zvířata   MVDr. Petra Vodičky v Mariánských Lázních. Začal se specializovat na kardiologii, chirurgii a interní medicínu. V roce 2008 absolvoval individuální vzdělávací program Echokardiografie pod vedením prof. Dr. Fenrence Manczura na Veterinární univerzitě v Budapešti.
V letech 2010 - 2011 pracoval jako chirurg a internista na veterinární klinice pro malá zvířata Happy Valley Clinic v Limassolu na Kypru.
V roce 2011 založil v Praze Veterinární kliniku Fénix, kde působí dodnes.
Ve volném čase se věnuje kynologii a cestování.

MVDr. Richard Macek

Veterinární lékař

Richard v roce 2005 úspěšně absolvoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně.

Po škole se věnoval medicíně malých zvířat. Mimo to se specializuje na anesteziologii zvířat a interní medicínu koček.

V roce 2011 se podílel na založení naší Veterinární kliniky Fénix.

Jeho hlavním osobním i pracovním zájmem je cestování.

Ve volném čase rád běhá a lyžuje.


MVDr. Martina Perlíková

Veterinární lékařka

Martina v roce 2005 úspěšně absolvovala Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně a stala se členkou komory veterinárních lékařů. Krátce po škole se věnovala zhruba půl roku praxi u velkých zvířat. Pracovní zkušenosti v medicíně malých zvířat si osvojila během pár let na pražské veterinární klinice s non stop provozem a poté nastoupila jako cenná kolegyně do našeho týmu.

Pravidelně se účastní odborných seminářů a workshopů. Má dlouholetou praxi v interní medicíně a chirurgii měkkých tkání.

Ve volném čase se věnuje rodině a jezdectví.


MVDr. Adéla Schauflerová

Veterinární lékařka

Adéla se narodila v roce 1986 v Praze a studium na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně ukončila s titulem veterinární lékař v roce 2011.
Zabývá se interní medicínou, cytologií a chirurgií měkkých tkání psů a koček. Mimo to se specializuje na choroby a chirurgii drobných savců a plazů.
Publikovala odborné články na téma "Zadržení preovulačních folukulů u samice leguána zaleného" v časopise Veterinární lékař a "Obstipace u agamy vousaté a její chirurgické řešení" v časopise Veterinární Klinika.
Průběžně se účastní řady odborných seminářů a webinářů se zaměřením na medicínu psů a koček, plazů a klinickou patologii - cytologii. V červnu 2015 absolvovala měsíční stáž na Klinice Veterinární univerzity Justus-Liebich v Giessenu. V roce 2016 - 2017 pracovala jako veterinární lékař na klinice malých zvířat v německém Feuchtwangenu.
Jejím hlavním zájmem je vlastní miniohař Cooper, sport a dobré víno. Je empatická, vytrvalá a je schopná všeho. Pomáhat zvířatům je nejen její profese, ale smysl života.


Sestřičky

Ludmila Matoušová

Veterinární sestra

Lída se sice narodila v Karlových Varech, ale celý život žije v Praze, kde také vystudovala Zdravotnické lyceum na SZŠ Ruské ukončené v roce 2016.
Od mala vyrůstala s kočkami, protože rodiče založili v roce 2004 chovatelskou stanici barmských koček. Do chovu se postupem let více a více zapojovala. Od počátku chovu se hojně a úspěšně účastní výstav, kde Lída poslední roky dělá i samotného organizátora.
V rámci chovu se zúčastňuje převážně kočičích přednášek ať už chovatelských nebo týkající se zdraví.
Jsme moc rádi, že máme Lídu v našem týmu, protože naše klinika s cat friendly přístupem právě takovou sestřičku potřebuje. 

Bc. Alexandra Tučková

Veterinární sestra

Saša se narodila v Hradci Králové, vystudovala gymnázium a poté přešla do Prahy, kde vystudovala obor Speciální chovy na České zemědělské univerzitě, zakončené bakalářským titulem. Bakalářskou práci měla zaměřenou na obchod se zvířaty a jejich částmi. Problematika ochrany zvířat ji zaujala a ráda by se jí v budoucnu věnovala. Ve studiu na zemědělské univerzitě stále pokračuje. Od útlého věku měla velice blízko k různým zvířatům, a postupně začala snít o praxi ve veterinárním prostředí. Sen se ji splnil na jaře 2017, a my jsme rádi, že je součástí našeho týmu.
Její život každý den rozzáří borderka Joinka. Saška ve volném čase jezdí do přírody, maluje a občas obohatí svůj program kulturním zážitkem.  

Marie Hájková

Veterinární sestra

Marie se po dokončení gymnázia rozhodla pracovat ve Středisku výcviku vodicích psů pro nevidomé, kde po 20 letech nasbírala mnoho zkušeností. Poté se rozhodla přesunout na Veterinární kliniku Pod Pramenem, kde jako sestra prohloubila své dovednosti. Jsme moc rádi, že nyní Maruška uplatňuje své zkušenosti na naší klinice.
Účastnila se mezinárodní konference International Guide Dog Federation (testování, chov, výchova a výcvik vodicích psů). Maruška nejraději tráví svůj volný čas na chalupě obklopená přírodou za poslechu barokní hudby. Doma jí dělá společnost její fenečka shi-tzu Kačenka.

Děkujeme

  Bez těchto skvělých lidí, by naše klinika nikdy nebyla tím, čím je dnes.


Bc. Michaela Knollová

Veterinární sestra

Míša se narodila v roce 1990 v Praze, ale vyrostla v Děčíně. V roce 2013 dokončila bakalářské studium na fakultě Tropického
a subtropického zemědělství na České zemědělské univerzitě v Praze s bakalářskou prací "Prevalence parazitárních onemocnění kopytníků".
I když už Míša není součástí našeho týmu její dlouholeté působení na naší klinice nebude nikdy zapomenuto, a vždy jsme rádi, když nás navštíví.Bc. Lucie Sequensová

Veterinární sestra

Lucka se po gymnáziu rozhodla studovat na České zemědělské univerzitě v Praze a v roce 2016 zde úspěšně dokončila bakalářské studium na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. Navázala půlročním studiem ve Vídni na UniversitätfürBodenkulturWien, kde si rozšířila obzory jak po odborné, tak i po lidské stránce. Od malička byla zvířata její velikou láskou, a proto odstartovala svůj profesní život u nás na klinice jako veterinární sestra.

Lucka je momentálně na mateřské dovolené a my celé rodince přejeme hlavně hodně zdraví.

       Jsme tu pro Vás a Vaše mazlíčky