Kočičí koutek

Vážení milovníci kočiček,

jsme klinika, která se chce více zaměřit na Vás a hlavně na Vaše kočičí chlupáče. Nové prostory nám umožnili zabývat se systémem Cat Friendly.

Cat Friendly je systém, který snižuje stres a úzkost kočičích pacientů při návštěvě veterinárního pracoviště. Tato opatření se týkají jak ošetřujícího personálu, tak i vybavení a rozčlenění prostor ordinace, čekárny i hospitalizace.

Co to přináší vám, jako majiteli kočičky?

Šetrné zacházení s pacientem a ohleduplný přístup, který vnímá specifické potřeby koček minimalizuje stres, proto dosahujeme vyšší efektivity při vyšetřeních a snažší a rychlejší odhalení zdravotního problému vaší kočičky.


Přednáška na téma: Mám doma kočku.


Zajímá Vás:

Co připravit kočce, než ji přineseme domů? Jak žít s kočkou, aby se s námi cítila spokojeně? Je to naše první kočka, druhá, třetí? Jak postupovat při seznamování koček? Kočka a nemoci? Kastrovat či nekastrovat?

... tyto a více otázek Vám zodpoví zkušená chovatelka Milena Šidlíková, která dlouhodobě působila i jako ošetřovatelka koček v Pražském spolku ochránců zvířat. Přednáška se bude konat 27. 11. 2018 od 19:00 v prostorách Veterinární kliniky Fénix, Velehradská 19, Praha 3.

Přihlásit se můžete na emailu knollovamichaela@seznam.cz, na recepci nebo telefonicky +420 725784509. Kapacita přednášky je omezená!

Vstupné na připravovanou akci je 150Kč. Záloha 100kč. V ceně je zahrnuto: přednáška, malé občerstvení a startovací balíček od firmy Hill´s pro vaše miláčky. 

Neváhejte se přihlásit a dozvědět se něco nového v přátelském kolektivu. Těšíme se na Vás!

Kočičí neděle na naší veterinární klinice Fénix!


Rádi bychom vás pozvali na oblíbenou a velice úspěšnou umísťovací výstavu kočiček, která se na naší klinice koná již po 4.

Přijďte za námi a hlavně kočičkami z útulků, které hledají nový domov, strávit příjemnou neděli. Čím více si můžete udělat radost než novým kamarádem a příjemným společníkem doma.

Výstava se bude konat 21. 10. 2018 na veterinární klinice Fénix, Velehradská 19, Praha 3 od 10.00h do 17.00h. Po celou dobu výstavy bude přítomen MVDr. Richard Macek, který povede veterinární poradnu a všechny kočičky před výstavou podrobí prohlídce. Na místě si budete moci koupit chovatelské potřeby, značkové krmivo a přispět na kočičí útulky, které budou na místě vystavovat kočičky. Můžete se těšit na vynikající občerstvení, které připravují samotné spoluorganizátorky.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na této krásné akci podílejí a pomáhají najít nové domovy. Velké díky patří městské části Prahy 3, která nám pomáhá s mediální podporou a tím větší šanci, že si kočičky najdou nové domovy.

Vaše veterinární klinika Fénix

Ohlédnutí za Umísťovací výstavou kočiček na naší klinice

28. 10 - 29. 10. 2017

Umísťovací výstava koček na veterinární klinice Fénix

Byla i podruhé velice úspěšná. Svůj domov si za sobotu i neděli našlo 24 kočiček a 3 kočičky po zamluvení odjely do svých domovů v následujícím týdnu. 

Celá akce probíhala v přátelském duchu. Návštěvníci se mohli pomazlit s kočičkami, dát si po domácku připravené občerstvení, poradit se s veterinářem nejen o výživě a prevenci jejich kočiček a koupit si domů i krásné dárečky.

Chtěli bychom poděkovat všem návštevníkům a novým majitelům za jejich zájem a odhodlání si  pořídit zvířecího kamaráda domů.

Děkujeme za možnost celou akci realizovat právě na naší veterinární klinice a tím pomoci lidem, kteří bojují za spokojený kočičí život.

Těšíme se na další Umísťovací výstavě kočiček, která se uskuteční v novém roce.

Přednáška 

,,Kočka, nový kamarád v domácnosti,,


V úterý 11.7.2017 proběhla na naší klinice již druhá přednáška na téma: Kočka, nový kamarád v domácnosti. Akce měla opět úspěch a účastníci se dozvěděli mnohé o soužití s kočičkou. 

Paní Milena Šidlíková obohatila přednášku přítomností své vlastní kočičky, aby názorně předvedla různé způsoby manipulace v praxi. Přednášky se opět zúčastnil i pan MVDr. Richard Macek a poskytl informace z veterinárního odvětví. Na místě bylo přichystané i malé občerstvení. 

Chtěli bychom všem, kteří na přednášku dorazili velice poděkovat a věříme, že jim byla celá akce přínosem.

Nová skřín v kočičí čekárně

Vážení klienti a milovníci kočiček,
jistě jste si už všimli, že u nás na klinice máme novou ,,netypickou,, skříň, která stojí v kočičí čekárně. Ptáte se k čemu slouží? Snahou naší kliniky je zavést tzv. Cat Friendly přístup. Cílem je, aby se u nás kočičky cítily klidně a nedocházelo k jejich zbytečnému stresování. 
Tato skříň slouží k odkládání přepravek s vašimi kočičkami. Využijte této služby a dopřejte kočičkám méně stresu a více pohodlí.

Vaše veterinární klinika Fénix