Vážení milovníci kočiček,

naše klinika získala Bronzovou medaili za Cat Friendly přístup.

Cat Friendly je systém, který snižuje stres a úzkost kočičích pacientů při návštěvě veterinárního pracoviště. Tato opatření se týkají jak ošetřujícího personálu, tak i vybavení a rozčlenění prostor ordinace, čekárny i hospitalizace.

Co to přináší Vám, jako majiteli kočky?

Šetrné zacházení s Vaší kočkou, ohleduplný přístup, který má dopad na specifické potřeby koček, minimalizace stresu, během celé návštěvy kliniky. Díky tomu dosahujeme vyšší efektivity při vyšetřeních a snažší a rychlejší odhalení zdravotního problému Vaší kočičky.

Kočka a její zdraví - rada chovatelky

Jít s tou naši kočkou na veterinu? Nebo jěště počkáme? Každý majitel, chovatel musel určitě řešit tuhle otázku. Lehká otázka, těžká odpověď. Pokud DOBŘE znáte svoji kočku, mnohé Vám napoví sama. Kočka je poměrně konzervativní tvor. Má svoje denní rituály, zvyklosti. Pokud se něco s kočkou dějě, zvyklosti se změní. Budí Vás kočka jěště dříve než budík a vyžaduje krmení.... a včera a dnes nic? Vyžaduje v určitou hodinu hru a najednou vynechá a spí? Chodí Vás vítat při příchodu z práce....a dnes nepřišla? To a mnoho dalšího, může být náznak, že kočka není v pořádku.

Mnoho nám napoví stravování. Kočka najednou jí málo. Nebo obráceně, vyžaduje větší porce a přece hubne? Důležitý je pitný režim. Zdá se Vám, že kočka pije více? Zkuste odměřit, kolik vypije za 24 hod. Pro veterináře je to důležitá informace. Nebo skoro nepije...? I návštěva toalety může být indikátorem. Chodí kočka často na WC a potřebu nevykoná...? Byla vždy čistotná a najednou chodí mimo...? Má průjem...?

Nápovědou o zdravotním stavu může být i srst kočky. Když se s kočičkou mazlíte, hladíte kožíšek, může být srst hodně suchá, až lámavá. Projeďte občas kožich i proti srsti. Můžete objevit velké množství lupů, nebo místečka bez chlupů-holá, někdy i drobné prasklinky kůže. To vše zasluhuje pozornost. Při tom mazlení-podívejte se kočce občas do uší. Můžete objevit velké množství tmavého mazu a zápach z uší. Podívejte se do tlamky-zarudlé dásně a zápach. To vše jsou znamení, že kočka potřebuje pomoc. Prohlédněte kočce drápky. Nejsou přerostlé? Kočce se špatně chodí,šplhá a zatržený drápek je velmi bolestivý. Našim kočkám se nevyhýbají ani dnešní civilizační choroby. I kočka může mít nemocné srdíčko, ledviny, štítnou žlázu, může mít epilepsii, astmatické potíže...A k tomu na ně číhají ryze kočičí nemoce jako FeLv, FIP, FIV.

Důležíté: každá kočka, ať žije jen v bytě, nebo běhá i venku, ať je starší, nebo mladá, by měla být každoročně očkována. Je to dobré pro zdrví kočky a součastně je to příležitost k prohlídce kočky. Každý veterinář by měl před očkováním prohlídnout oči, uši, tlamku, bříšní dutinu, poslechnout dýchání a srdíčko. Očkovat lze jen zdravou kočku.

Přeji Vám, aby zdravotních potíži měly kočičky co neméně. Ale pokud si nejste jisti, poraďte se aspoň telefonicky. Personál na klinice Fénix je vždy ochotný Vás vyslechnout a poradit. Včasná léčba je zpravidla kratší, pro kočku je to méně sresu, Vás to stojí méně času a peněz.

                                                               Milena Šidlíková, CHS Mogadiscio - ruská modrá kočka & burmilla


.

JSME AKTIVNÍ

Nechceme jen léčit, ale i pomáhat a vzdělávat

Když jsme se stěhovali na novou kliniku, pohrávali jsme si s myšlenkou, jak více využít krásné a velké prostory. Slovo dalo slovo a díky dlouholeté spolupráci s kočičími útulky (Občanské sdružení Podbrdsko a Pražský spolek ochránců zvířat), nás napadlo prohloubit toto spojení a nabídnout prostory veterinární kliniky k umísťovacím výstavám opuštěných kočiček, které se pořádají několikrát do roka. Letos je to již čtvrtým rokem, kdy v této krásné spolupráci pokračujeme a jak si můžete přečíst níže, za tuto dobu našlo domov již přes 100 kočiček.

V rámci vzdělávání pořádáme na naší klinice semináře ohledně chovu kočiček, které se těší velké oblibě. Zde se můžete dozvědět veškeré základní i specifické požadavky pro chov koček.

V našem kočičím koutku naleznete také užitečné články pro dokonalejší soužití s kočičími kamarády.

Spolupracujeme s webem Modrýkocouř.cz, kde má náš pan MVDr. Richard Macek kočičí poradnu.


5. ročník ,,Umísťovací výstvavy koček,,

Rádi bychom Vás pozvali na úspěšnou ,,Umísťovací výstavu kočiček,,, která bude probíhat v prostorách naší kliniky. Přijďte se podívat a nebo si odnést jednu z kočiček, které se k nám sjedou z okolních útulků, aby našly lásku a teplo domova. 

V neděli 3. března 2019 od 10 do 17. hodin se na Vás budeme těšit na adrese Velehradská 19, Praha 3. Na místě bude přítomen veterinární lékař, který před zahájením výstavy všechny kočičky důkladně prohlédne a bude Vám k dispozici po celou dobu trvání akce. Můžete se také těšit na prodej suvenýrů, který svým výdělkem podpoří život kočiček v útulku. Na místě bude připravené i malé občerstvení.
Těšíme se na Vás.

Proč si dát pozor na otevřená okna?

Léto je již delší dobu za námi, ale pár měsíců se překulí a máme tu léto nové. A právě teď je ten správný čas udělat něco pro svou kočku. 
Prosíme a přimlouváme se za všechny kočky žijící trvale v bytech - zabezpečte svá oka a balkóny - tak, aby kočka byla v bezpečí a mohla bezstarostně pozorovat okolní svět. Často slýcháme "naše kočka na balkóně jen sedí", "my větráme, jen když kočka není v místnosti", "kočka přece vždy dopadne na všechny čtyři tlapky".

Není výška jako výška a není dopad jako dopad. Možná za to může horké léto, kdy větráme od rána do rána, možná je vyhřívající se kočka malátnější a méně obezřetná při pozorování létajícího hmyzu či ptactva. Vše je jednou poprvé a Vaše kočka je najednou pod oknem. Ve strachu, stresu a bolesti se někde krčí a trpí. Vystresovaná kočka může uběhnout i velmi daleko a už ji nemusíte nikde najít.

Naše veterinární klinika toto léto ošetřila větší množství vypadnutých koček než je obvyklé.
A jaká zranění to bývají? Zlomené či vykloubené končetiny, zlomená pánev, otřesené vnitřní orgány, pneumotorax, zlomená čelist, vyražené zoubky či rozbitý čumáček.
V dnešní době není zabezpečení oken žádný problém. Ať již firmou, která odvede práci za Vás a na míru nebo vlastní rukou můžete nainstalovat kovové mříže, muší sítě - silonové nebo drátěné či sítě pletené. Možností je mnoho. Pozor si ovšem dejte i na okna vyklápěcí. Kočka ve škvíře okna lehce uvízne a nemůže ani tam ani nazpět. Na hladkém okně se nemá čeho zachytit a může tak dojít k nejhoršímu.
To vše Vás finančně zatíží méně, než ošetření a následná léčba Vašeho miláčka. Tak Vám již teď děkujeme za Vaši kočku. Bude v bezpečí sledovat okolní svět a Vás bude hřát dobrý pocit, že jste udělali pro Vašeho mazlíka zase něco dobrého.
🐾🐱

Děkujeme Vaše Veterinární klinika Fénix

Kočičí neděle na naší veterinární klinice Fénix!


Rádi bychom vás pozvali na oblíbenou a velice úspěšnou umísťovací výstavu kočiček, která se na naší klinice koná již po 4.

Přijďte za námi a hlavně kočičkami z útulků, které hledají nový domov, strávit příjemnou neděli. Čím více si můžete udělat radost než novým kamarádem a příjemným společníkem doma.

Výstava se bude konat 21. 10. 2018 na veterinární klinice Fénix, Velehradská 19, Praha 3 od 10.00h do 17.00h. Po celou dobu výstavy bude přítomen MVDr. Richard Macek, který povede veterinární poradnu a všechny kočičky před výstavou podrobí prohlídce. Na místě si budete moci koupit chovatelské potřeby, značkové krmivo a přispět na kočičí útulky, které budou na místě vystavovat kočičky. Můžete se těšit na vynikající občerstvení, které připravují samotné spoluorganizátorky.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se na této krásné akci podílejí a pomáhají najít nové domovy. Velké díky patří městské části Prahy 3, která nám pomáhá s mediální podporou a tím větší šanci, že si kočičky najdou nové domovy.

Vaše veterinární klinika Fénix

Ohlédnutí za Umísťovací výstavou kočiček na naší klinice

28. 10 - 29. 10. 2017

Umísťovací výstava koček na veterinární klinice Fénix

Byla i podruhé velice úspěšná. Svůj domov si za sobotu i neděli našlo 24 kočiček a 3 kočičky po zamluvení odjely do svých domovů v následujícím týdnu. 

Celá akce probíhala v přátelském duchu. Návštěvníci se mohli pomazlit s kočičkami, dát si po domácku připravené občerstvení, poradit se s veterinářem nejen o výživě a prevenci jejich kočiček a koupit si domů i krásné dárečky.

Chtěli bychom poděkovat všem návštěvníkům a novým majitelům za jejich zájem a odhodlání si  pořídit zvířecího kamaráda domů.

Děkujeme za možnost celou akci realizovat právě na naší veterinární klinice a tím pomoci lidem, kteří bojují za spokojený kočičí život.

Těšíme se na další Umísťovací výstavě kočiček, která se uskuteční v novém roce.

Přednáška 

,,Kočka, nový kamarád v domácnosti,,


V úterý 11.7.2017 proběhla na naší klinice již druhá přednáška na téma: Kočka, nový kamarád v domácnosti. Akce měla opět úspěch a účastníci se dozvěděli mnohé o soužití s kočičkou. 

Paní Milena Šidlíková obohatila přednášku přítomností své vlastní kočičky, aby názorně předvedla různé způsoby manipulace v praxi. Přednášky se opět zúčastnil i pan MVDr. Richard Macek a poskytl informace z veterinárního odvětví. Na místě bylo přichystané i malé občerstvení. 

Chtěli bychom všem, kteří na přednášku dorazili velice poděkovat a věříme, že jim byla celá akce přínosem.

Nová skříň v kočičí čekárně

Vážení klienti a milovníci kočiček,
jistě jste si už všimli, že u nás na klinice máme novou ,,netypickou,, skříň, která stojí v kočičí čekárně. Ptáte se k čemu slouží? Snahou naší kliniky je zavést tzv. Cat Friendly přístup. Cílem je, aby se u nás kočičky cítily klidně a nedocházelo k jejich zbytečnému stresování. 
Tato skříň slouží k odkládání přepravek s vašimi kočičkami. Využijte této služby a dopřejte kočičkám méně stresu a více pohodlí.

Vaše veterinární klinika Fénix