Vnitřní parazité a odčervování

Věděli jste, že správným a pravidelně prováděným odčervováním chráníte nejen vaše zvířátka ale i sami sebe? Většina vnitřních parazitů jsou přenosná ze zvířete na člověka, především na děti. Mnohokrát nemusíte mít ani tušení, že právě vaše zvířátko se s nějakými parazity potýká. Při slabé infekci se s tím zvíře vypořádá samo, pokud se však parazité přemnoží, mohou způsobit i klinické příznaky. Mezi příznaky přítomnosti parazita patří ztráta hmotnosti, průjmy, špatná srst. Mezi nejčastější parazity patří tasemnice, škrkavky, giardie a kokcídie. Jejich přítomnost se potvrzuje nálezem vajíček parazita v trusu pod mikroskopem nebo speciálními testy. Přijďte se s námi poradit o optimálním odčervovacím schématu pro Vaše zvířátko. Pomůžeme Vám vybrat vhodný přípravek pro Vašeho pejska. Dejte červům červenou! 

🐾 Tlapky, tlapky, tlapičky 

Víte, jak chránit nožičky Vašich pejsků?

Jedním z mála postupů jak udržet pro lidi bezpečné, neklouzavé chodníky a silnice v zimním období, je za použití soli a nemrznoucích směsí (chemikálií). Přestože nám lidem je to vysoce ku prospěchu, u pejsků je to naopak. Kůže na tlapkách a v mezi prstí trpí, polštářky mohou popraskat a do drobných ranek se snadno zanese infekce. Problémy se nejčastěji projevují kulháním, olizováním tlapek či celkovou nechutí se pohybovat. Pak už je na čase zažádat o pomoc Vašeho veterinárního lékaře. 

Jak tomu můžete předejít? 

  •  Před každou procházkou namažte pečlivě tlapky speciálním balzámem, který je před agresivní solí ochrání
  • U dlouhosrstých plemen pravidelně zastřihávejte chlupy v mezi prstí, tlapky se lépe udržují a zamezíte tak nahromadění soli a nečistot
  •  Tlapičky pravidelně po procházce opláchněte vlažnou vodou a důkladně osušte
  • Ideální ochranou před takto nepříznivými vlivy jsou speciální ponožky a botičky
  • Pečlivě sledujte, kde se Váš pejsek pohybuje, vyhýbejte se přesoleným úsekům, kalužím a popraskaným vrstvám ledu, které též mohou způsobit malá poranění.Nepoužívejte krémy a balzámy určené pro lidi, mohli by jste nechtěně vyvolat alergii, vyrážku či nevolnost pokud by si pejsek ve snaze opečovávat se, tlapky olízal. Balzámy a přípravky pro psí tlapičky jsou speciálně navrženy tak, aby nedráždili kůži, nemastili, dobře hydratovali a kůži regenerovali. Pokud váháte, který přípravek zvolit, poraďte se s námi, vybereme pro Vás tu nejvhodnější variantu. Přejeme Vám pohodovou a bezúhonnou zimu, dopřejte ji i Vy Vašim mazlíčkům. 

Packu na to!


Ohlédnutí za psí přednáškou na téma:

Chci mít doma parťáka a ne nerváka!

Rádi bychom se s vámi podělili o zážitky z psí přednášky, která se konala 20. 2. 2018 v prostorách naší kliniky.

Přednášku si pro vás připravila zkušená chovatelka Ing. Zuzana Veselá, která se momentálně aktivně věnuje výcviku psů a svojí chovatelské stanici.  Spolupráce s paní Veselou si nesmírně ceníme a důkazem jejích kvalit pro nás byla úžasná přednáška s ukázkou v praxi (paní Veselá si sebou přivedla vlastní čtyřnohou kamarádku). Dozvěděli jsme se mnoho nových a velice zajímavých informací, faktů a tipů. Přednáška měla dvě části. V první jsme se mohli dozvědět vše o původu psa, anatomii, plemenech a jak si správně vybrat budoucího parťáka. V druhé části už jsme jen hltali veškeré informace, jak si vybrat šťeňátko, jak předejít nežádoucímu chování a co dělat, když už problém s chováním nastal.

Celá akce měla velice kladné ohlasy a my jsme nesmírně rádi, že jsme vám mohli umožnit přijemný večer, který jsme pro vás obohatili bohatým občerstvením.

Všem účastníkům a hlavně paní Veselé moc děkujeme a těšíme se na další akce, které pro vás chystáme.

Vaše veterinární klinika Fénix