SONOGRAF (SONO)

Sonografie je diagnostická zobrazovací technika založená na registraci ultrazvuku odraženého od tkání. Jedno z nejdůležitějších vyšetření pro zjištění příčiny onemocnění i pro prevenci.

SONOGRAF (SONO) + EKG

Sonografie srdce a elektrokardiografie  je základní vyšetřovací metoda v kardiologii. Na základě důkladného kardiologického vyšetření můžeme předejít onemocnění srdce.

RENTGEN (RTG)

Rentgenové vyšetření patří k základním vyšetřovacím metodám. RTG metoda pracuje s tzv. rentgenovým zářením, které má velkou schopnost pronikat hmotou. RTG je nedílnou součástí diagnostiky a prevence.

TONOMETR

Měření nitroočního tlaku patří mezi základní vyšetření očíNitrooční tlak se může měnit při celé řadě onemocnění očí nebo při některých celkových onemocněních provázených změnami krevního tlaku. Díky tonometru jsme zpřesnili naše diagnostické a léčebné možnosti v oftalmologii.

ŠTĚRBINOVÁ LAMPA

Je v podstatě speciální mikroskop pro intravitální posouzení a vyšetření přední části oka. Umožňuje prohlédnout jednak jednotlivé detaily živé tkáně, ale zároveň jak paprsek prochází různým prostředím oka, zobrazí průhledné části oka v optickém řezu.

OFTALMOSKOP

Oftalmoskop, neboli oční zrcátko, je pomůcka, jejíž pomocí pozorujeme oční pupilou oční pozadí. Důležitá součást vyšetření oka.

MĚŘENÍ KREVNÍHO TLAKU

Přístroj pro měření krevního tlaku oscilometrickou metodou s vysokým rozlišením (High Definition Oscillometry). Umožňuje propojení přístroje přes USB kabel s PC. Samozřejmostí je archivace dat, vykreslení ekg křivky, atd.

VYŠETŘENÍ KRVE, MOČI A TRUSU

Nedílnou součástí naší kliniky je biochemický a hematologicky analyzátor krve. Vyšetření krve doporučujeme provádět i jako prevenci. Naše vybavení nám plně umožňuje kompletní vyšetření moči i její kultivaci a dále koprologické vyšetření.

MIKROSKOP

Mikroskopie umožňuje vyšetření na zevní parazity, vyšetření trusu na vnitřní parazity, vyšetření močového sedimentu a cytologické vyšetření. 

OTOSKOP

Světelný zdroj se zvětšovacím sklem umožňuje důkladné vyšetření celého zvukovodu zvířete včetně ušního bubínku. Prodloužením vlastního otoskopu větším nástavcem můžeme provést vaginoskopické vyšetření.  

SPECIÁLNÍ VYBAVENÍ NA OPERAČNÍM SÁLE

Na našem operačním sále najdete veškeré potřebné vybavení. Díky modernímu vybavení poskytujeme vždy maximální možnou péči.

Disponujeme anesteziologickým přístrojem, který slouží k podávání celkové inhalační anestezie. Dále zubním ultrazvukem na čištění zubního kamene. Endoskopem který má zabudovanou kameru a prostřednictvím kamery se můžeme podívat do dýchacích cest, žaludku nebo střev. Nejčastěji pátráme po cizích tělesech nebo patologických změnách. Na naší klinice máme i přístroje na ortopedické zákroky, jako například ortopedickou vrtačku atd. Díky specializaci MVDr. Michala Daška jsme vybaveni na operace očí.